Digital Software


Qlik

Digital Software

İş zekası sektörünün yenilikçi ve lider firması Qlik’in Türkiye resmi distribütörü olan BI Technology, iş zekası sektöründe 20 yılı aşan tecrübesi ve konusunda uzman kadrosuyla yazılım lisans satışı, proje uygulama, teknik destek&bakım, eğitim ve danışmanlık konularında hizmet vermektedir. İş ortaklığı ekosistemiyle büyümeye inanan BI Technology, her biri farklı alanlarda uzmanlaşmış 40 kurumdan oluşan bir iş ortağı ağına sahiptir.

Qlik İş Keşif ve Analiz Platformu, iş zekası çözümlerinin iş birimleri için olması gerektiği inancıyla, karar verme süreçlerini mümkün olduğunca basitleştirme prensibine odaklanmış ve böylece geleneksel iş zekası platformlarının karmaşık, hantal, yönetilmesi ve kullanılması zor yaklaşımına alternatif oluşturmuştur. BI Technology, bu vizyon çerçevesinde hizmet vermek üzere gerekli süreç, metodoloji ve teknoloji konusunda uzman danışman kadrosunu birlikte çalıştığı kurumlara sunmaktadır.

BI Technology, kısa bir süre içerisinde aralarında Anadolu Sigorta, Assan Alüminyum, Tofaş, YKB, Odeabank, Turkcell Global Bilgi, İş Bankası, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, Metlife Emeklilik, sahibinden.com, THY, TEB ve TTNet gibi kurumların bulunduğu 600’ün üzerinde iş zekası projesini başarı ile gerçekleştirmiştir

 

Ana firma Qlik 1993 yılında İsveç’te kurulmuş bir firma olup 2001 yılından sonra uluslararası pazara açılmıştır. Qlik’in inovasyon tabanlı iş zekası platformu, sahip olduğu patentli teknolojiler sayesinde iş zekası sektöründe dengeleri değiştiren bir role sahip olmuştur. Sektörde işaretle ve tıkla (point&qlik) yaklaşımıyla bilgisayar kullanabilen herhangi birinin analiz yapabileceği bir ortam, çok büyük veri kümelerini saniyeler bazında işlemeye izin veren bellek-içi (In-Memory) veritabanı, klasik raporlardan çok tüm analizlerin yönetim kokpitleri içinde görsel ve proaktif yöntemlerle gerçekleştirilebilmesi ve aynı zamanda OLAP, raporlama, analiz, veri entegrasyonu, veri federasyonu, yönetim kokpitleri gibi konuların tümünü tek bir ürün içinde birleştirebilmiş olması, bugün tamamen yeni bir son kullanıcı deneyimiyle Qlik’in liderler arasında olmasının en önemli nedenlerinden olmuştur.